System Biuletyn Informacji Publicznej

dla Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz innych Jednostek Publicznych

obsługujemy

850

Jednostek Samorządu Terytorialnego z całej Polski

ponad

25

lat współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego

Elektroniczny Samorząd


Doświadczenie i profesjonalizm

Od ponad 20 lat tworzymy i skutecznie wdrażamy systemy informatyczne dla Administracji Publicznej. Wszystkie aplikacje są wykonane w najnowszych technologiach internetowych.

System do prowadzenia Biuletunu Informacji Publicznej działa zgodnie z ustawą o BIP oraz rozporządzeniem w sprawie minimalnych wymogów dla systemów teleinformatycznych, przechodząc pozytywnie wiele audytów NIK oraz innych instytucji.

Kompleksowość i niezawodność

Nie tylko czuwamy nad aktualnością i zgodnością oprogramowania z wytycznymi prawa i zmieniającymi się standardami, ale także:

 • Świadczymy niezawodny hosting, na trzech niezależnych serwerowniach, wyposażonych w backupy
 • Zapewniamy wsparcie techniczne (telefoniczne i mailowe) i oferujemy szkolenia z obsługi naszych systemów
 • Integrujemy wszystkie nasze systemy w inteligentny sposób, aby ułatwić pracę urzędnikom i załawianie spraw obywatelom

 Zestaw aplikacji

Intuicyjne Zarządzanie


Rozpoczęcie pracy z Systemem BIP zajmie nowemu użytkownikowi nie więcej niż kilkanaście minut

 • Panel zarządzania działa na dowolnej przeglądarce internetowej i pod dowolnym systemem operacyjnym
 • Każdym Systemem BIP może zarządzać dowolna liczba użytkowników. System umożliwia przydzielanie praw do edycji konkretnych zakładek konkretnym użytkownikom
 • Wielkość plików nie jest ograniczona, a oprogramowanie jest sprzężone z kontem FTP, co ma szczególne znaczenie m.in. podczas publikacji ogłoszeń o zamówieniach publicznych
 • Dostęp do panelu odbywa się przez bezpieczny protokół HTTPS
 • System BIP jest zintegrowany z naszymi innymi systemami, tj. z Systemem Rada i Systemtem Elektronicznego Obiegu Dokumentów

Wysoka dostępność


System jest nie tylko responsywny, ale także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

 • § Dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych jest w pełni zgodne z wytycznymi WCAG 2.0, które stanowią załącznik do Rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych - PEŁNY TEKST
 • § Ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (PEŁNY TEKST) zawiera w sobie wytyczne WCAG 2.1, z którymi nasze oprogramowanie jest zgodne.
 • Wersja BIPa dla osób niepełnosprawnych powstaje automatycznie, równolegle z wersją graficzną. Nasz mechanizm tworzenia stron dostępnych otrzymał certyfikat zgodności z WCAG 2.0 (na utworzonej przez nas stronie stepnica.pl został zastosowany analogiczny mechanizm, jak na naszym systemie BIP)
 • Prosty adres BIP - powiązany zawsze z własną domeną np. www.bip.cewice.pl

Przejrzysty wygląd


Informacje na wyciągnięcie ręki, dzięki przemyślanym mechanizmom

 • Możliwość włączenia rozwijanego menu, które porządkuje kategorie informacji
 • Zintegrowana wyszukiwarka dokumentów, z mechanizmami filtrowania po typie dokumentu, komórce organizacyknej i czasie
 • Automatycznie generowana mapa serwisu

Przydatne funkcje


Nasze oprogramowanie potrafi więcej, niż wymaga tego prawo

 • Obywatel może sprawdzić stan realizacji sprawy załatwianej w Urzędzie. Po wprowadzenia identyfikatora (numeru sprawy, NIP bądź PESEL) wyświetla się planowana data realizacji, imię i nazwisko urzędnika realizującego sprawę i sposób odpowiedzi.
 • System BIP posiada zintegrowany Moduł Zamówień Publicznych, dzięki czemu publikowanie ogłoszeń o przetargach jest intuicyjne, a oferenci otrzymują możliwość subskrypcji informacji o zmianach i są automatycznie informowania o wynikach postępowania.
 • Można wyświetlić listę 10 ostatnio dodanych do Biuletynu Informacji Publicznej dokumentów.
 • Rozbudowane statystyki odwiedzin są tworzone automatycznie.

Cechy naszego systemu BIP


Zgodność z Przepisami

System działa zgodnie z Ustawą o dostępnie do informacji publicznej oraz Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r.w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej

Intuicyjne Zarządzanie

Główne cechy, dzięki którym nasze oprogramowanie cieszy się dużą popularnością, to maksymalna prostota zarządzania przez nieograniczoną ilość redaktorów, szybkość oraz przejrzystość udostępnianych informacji.

Przystosowanie dla Niepełnosprawnych

Tworzone przez nas oprogramowanie jest dostępne również dla osób z niepełnosprawnością, dostarczając między innymi alternatywne mechanizmy nawigacji, odpowiedni kontrast i wielkość tekstu. Nasz BIP jest w pełni zgodny z wytycznymi WCAG 2.0.

Optymalne Rozwiązania Technologiczne

Nasze oprogramowanie bazuje na autorskim systemie CMS, wykorzystuje najnowsze technologie internetowe, zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz kompatybilność ze wszystkimi systemami i platformami

Nieograniczona Wielkość Plików

Oprogramowanie jest sprzężone z kontem FTP, dzięki czemu możliwe jest automatyczne zamieszczanie plików o nieograniczonej wielkości.

Moduł Zamówień Publicznych

Wyposażyliśmy nasz system do obsługi BIP w moduł obsługi Zamówień Publicznych wraz z newsletterem, ułatwiając oferentom pozyskanie pożądanych informacji

Łatwa Reorganizacja

Podpinanie dokumentów lub całych katalogów do dowolnego miejsca w BIP-ie nie stanowi najmniejszego problemu

Obsługa Statystyk

Do każdego tworzonego przez nas systemu dodaliśmy moduł statystyk, który daje możliwość monitorowania ruchu na stronie, witryn odsyłających i wielu innych parametrów.

Portfolio


Wybierz kategorię

Wszystkie wdrożenia


Wyróżnione wdrożenie


Łatwe zarządzanie


Panel administracyjny naszego oprogramowania do obsługi Biuletunu Informacji Publicznej jest bardzo łatwy w obsłudze. Nauka korzystania z panelu nie zajmie nowemu użytkownikowi więcej, niż kilkanaście minut. Panel administracyjny, tak samo jak BIP, działa na dowolnej przeglądarce internetowej i pod dowolnym systemem operacyjnym.

...

Tworzenie struktury menu

Możliwość zmiany kolejnosci zakładek

...

Przydzielanie uprawnień

Nadawanie uprawnień do edycji konkretnych działów

...

Wbudowany moduł zamówień

Umieszczanie zamówień w trybach zgodnych z Prawem zamówień publicznych

...

Stan sprawy

Śledzenie postępu realizacji sprawy przez obywateli

Opinie naszych Klientów


Skorzystaj z naszych rozwiązań!


Dostarczamy kompleksowe rozwiązanie, pozwalające na wypełnienie obowiazku określonego w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198), zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o wdrożeniu systemu